Swoją przygodę z fizjoterapią rozpocząłem na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie ukończyłem najpierw studia licencjackie a następnie magisterskie. Już w trakcie studiów zacząłem pracę w klubie piłkarskim MKS Siemianowiczanka, gdzie przez ponad 5 lat pracowałem z zawodnikami nad pełnym powrotem do zdrowia oraz aktywności sportowej po wszelkiego rodzaju urazach (od bólów mięśniowych oraz przeciążeniowych kręgosłupa i kończyn aż po wszelkiego rodzaju zwichnięcia, skręcenia i złamania).
W trakcie swojej fizjoterpeutycznej drogi odbyłem szereg specjalistycznych kursów, m.in. 3,5-letni z zakresu terapii manualnej wg standardów IFOMPT czy terapii powięziowej. Ukończyłem 5-letnie studia z medycyny osteopatycznej w Akademii Osteopatii uzykując tytuł osteopaty. Dzięki wiedzy zdobytej pod okiem wielu doświadczonych osteopatów z całego świata utwierdziłem się tylko w przekonaniu jak ważne jest holistyczne podejście do pacjenta i postrzeganie organizmu nie jako oddzielnych systemów, a jako całości - ponieważ nie da się leczyć problemu lokalnego pacjenta, jak np. ból biodra nie obserwując reakcji całego organizmu.
Przez 8 lat współpracowałem z Akademią Podologii - Gabinetem Zdrowej Stopy w Katowicach, gdzie specjalizowałem się w rehabilitacji ortopodologicznej skupionej na problemach kończyn dolnych, ponieważ znaczną część pacjentów placówki stanowiły osoby borykające się z problemami tej okolicy (m.in. bóle stóp, śródstopia, ostrogi piętowe, paluchy koślawe/sztywne, deformacje palców).
Poza działalnością fizjoterapeutyczną brałem udział w szkoleniu podologów w Akademii Podologii oraz na WSTH w zakresie przedmiotów takich jak anatomia, anatomia prosektoryjna, fizjologia, kinesiotaping, terapia manualna w podologii, ortozy i odciążenia.
Jestem także asystentem w Akademii Osteopatii w Krakowie gdzie towarzyszę każdego miesiąca w trakcie zjazdów asystując w prowadzeniu zajęć czołowym osteopatom z całego świata. Moją rolą jest służenie pomocą studentom w trakcie zajęć i pomaganie im w opanowaniu praktycznych aspektów terapii osteopatycznych.
I przyznam szczerze - nigdy nie sądziłem, że przekazywanie wiedzy innym również stanie się moją pasją :)
Brałem udział w wielu konferencjach i sympozjach. Czytaj więcej
Jestem także autorem kilkunastu prac naukowych. Czytaj więcej
Jako, że wciąż pragnę podnosić swoje kwalifikacje postawiłem na swojej drodze kolejne "wyzwanie" - po kilku latach pracy wróciłem w mury Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wszczynając przewód doktorski w 2019 roku. W 2022 roku obroniłem pracę doktorską pt. "Ból stopy a jej funkcje statyczne i dynamiczne" uzyskując tytuł naukowy doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W swojej praktyce fizjoterapeutycznej zajmuję się głównie pacjentami ortopedycznymi, po urazach oraz z dysfunkcjami narządu ruchu i zespołami przeciążeniowymi wykorzystując metody pracy powięziowej, terapię narzędziową, akupunkturę oraz elementy terapii manualnej.
Ukończyłam szereg kursów, które pozwoliły mi udoskonalić swój warsztat terapeutyczny, m.in diagnostyki nerwowo-mięśniowej (NMDT), akupunktury metodą równoważenia, akupunktury ucha, suchego igłowania, pinoterapii, terapii wisceralnej, pracy powięziowej wg modelu FDM, metody PNF, terapii skolioz i wielu innych.
Zawodowo interesuję się zagadnieniami z zakresu ortopedii, treningu pilates oraz fizjoterapii wad postawy.
Od zawsze uwielbiałam ruch - ze sportem związana byłam od dzieciństwa, najpierw trenując lekkoatletykę, w roku 2014 zostałam instruktorem fitness a następnie na mojej drodze stanęły ćwiczenia wg metody Pilates, którą wykorzystuję również w swojej codziennej pracy z pacjentami w celu wzmocnienia głębokich mięśni grzbietu, brzucha i dna miednicy, odpowiadających za stabilizację kręgosłupa.
Połączenie wiedzy medycznej i technik fizjoterapeutycznych z ćwiczeniami Pilates stanowi doskonałą formę pracy z ciałem dla każdego, kto chce zadbać o dobrą formę swoich stawów i kręgosłupa.
Jako fizjoterapeuta i instruktor Pilates specjalizuję się w prowadzeniu treningów przede wszystkim ukierunkowanych na zdrowie pleców, stawów i układu ruchu. Pomagam poznać swoje ciało i radzić sobie z dolegliwościami osobom, które na skutek swojego trybu życia odczuwają bóle pleców , stres i nadmierne napięcie mięśni, co wpływa na jakość ich życia. Dzięki łączeniu wiedzy medycznej z metodą Pilates moje zajęcia są całkowicie bezpieczne dla osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, dyskopatiami, rwami kulszowymi, po operacjach kręgosłupa, bioder i kolan. Treningi te posłużą także wszystkim, którzy dzięki formie ruchu jaką jest Pilates chcą zadbać o swoje ciało i poprawić swoje zdrowie.
Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Już w czasie studiów pracowałam w klubie piłkarskim RKS Grodziec, a także współpracowałam z zawodnikami zapasów CSiR Zapasy Dąbrowa Górnicza. Sama od 9 roku życia jestem związana ze sportem - judo oraz zapasy w stopniu zawodowym.
Zawodowo specjalizuję się w fizjoterapii ortopedycznej - pomagam pacjentom po urazach, zabiegach operacyjnych oraz w rehabilitacji bólu ostrego i przewlekłego. W swojej pracy wykorzystuję metody pracy powięziowej, terapię narzędziową, terapię stawów skroniowo-żuchwowych. Stawiam duży nacisk na dobranie indywidualnych ćwiczeń, tak, aby przyczyny bólowe pacjenta nie powracały.
W pracy ważna jest dla mnie edukacja pacjenta i wzajemna współpraca dlatego podczas wizyt informuje pacjenta jak będzie przebiegać proces fizjoterapii.
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje a ukończone kursy pozwalają mi na efektywne prowadzenie terapii: masaż tkanek głębokich, terapia powięziowych punktów spustowych, masaż sportowy, wykorzystanie USG w fizjoterapii. W kręgu moich zainteresowań znajduje się także terapia stawów skroniowo-żuchwowych.